Закопане, Польща. Відпочинок в Татрах: Kasprowy Wierh(1987м) – Świnica(2301м).

Зелений став у долині

Не складний активний відпочинок у польських горах Татрах. Готель у місті Закопане, підйом на Каспровий Верх за допомогою підйомника, via ferrata на Свиницю і піший спуск вниз, оглядова гора Gubałówka. Опис відпочинку, карта, фото додаються.

Добирання на місце відпочинку: Львів – Краків blablacar-ом, далі Краків – Закопане польським рейсовим автобусом з головного автовокзалу (назад у зворотньому порядку)
Тривалість: 4 дні відпочинку
Складність: легкий, доступний кожному.
Дата відпочинку: 27 чеврня 2015р.
Хто їздив: 2 дорослих

Способи відпочинку в Закопаному:

  • Піші прогулянки в горах, зокрема наша перша: Закопане (Kuźnice) – гора Kasprowy Wierh(1987м) – гора Świnica(2301м) – Закопане (Kuźnice)
  • Прогулянка на оглядову гору Gubałówka
  • Також легко можна з’їздити прогулятись на озеро Морське Око, П’ять Ставів Польських і навіть в Словаччину – як ми відпочивали наступного року. Читайте Шестиденний похід по Татрах з ночівлею у кемпінгах і хижах.
  • У Закопаному є Аквапарк, а також часто проводяться культурні фестивалі просто неба. Про інші способи відпочинку та ціни ви можете дізнатись на сайті Region Tatry

Орієнтовні ціни нашого відпочинку 2015року:
з доїздом, харчуванням і сувенірами в сумі вийшло 200 євро на двох за 4 дні:

  • дорога Львів – Краків і назад машиною = 25 євро з людини,
  • готель = 78 zl кімната за ніч (брали 3 ночі),
  • харчування в ресторані = ~40 zl з двох (їли раз в день),
  • підйомники = 136 zl

Опис відпочинку

Незважаючи на те, що це був кінець червня, погода видалась ідеальна +15 – +20С. Повірте, спека в горах – це не лише шкідливо, а й важкотерпимо. Другий день 70% падав дощ, то мілкий, то сильний. На омріяне сходження в гори у нас був один день.

Зі Львова виїхали машиною blablacar о 5 ранку і вже о 11 були у Кракові в Польщі. До 19 години гуляли містом. Коротко враження: Львів схожий до Кракова, але значно менший. Там чистіше, кращі дороги, тротуари, море лавочок, смітничків, туалети кругом є, хоч і платні (ціна 1-2 zl). На ЖД вокзалі є душ за 10 злотих. В Galerii Krakowskij вибір товарів в кілька разів більший за наші магазини. Фрукти і овочі там на пару гривень дешевші, якісніші і смачніші.

Ввечері за дві години добрались до Закопаного – надзвичайно чисте тихе місто, досить просторе, все є: супермаркети, аквапарк (втричі більший від львівського), купа підйомників, парки, базар шось типу Вернісажу, але з сиром і шмотками.

Ми ночували у готелі Przy Olczyskiej, котрий забукали на booking.com. Ціна за три ночі він нам вийшла в 234 злотих. Це була кімната-мансарда на 5 поверсі деревяного будинку. Господиня нас запросила в покої, а оплату сказала потім. Це нас здивувало, якщо чесно. Загалом кімната нормальна. Були брудні килими, чашки і сміття не винесене  з туалету, але хто ночував у палатці на висоті понад 1500м, той сказав би що рай. З огляду на те, скільки ми кілометрів намотували вдень, то приходили і вирубувались. Скажем, не той варіант, коли кімната має бути шикарна. Плюс, ціна відповідала якості. Все, що краще, коштувало двічі дорожче.
Від готелю до центру Закопаного (автовокзал) година пішки, до гондольного підйомника десь 40 хв, проте якось цей час минав швидко, заодно мали змогу порозглядати околиці.

Парк біля підйомника на Kuźnice

Парк біля підйомника на Kuźnice

Підйомник піднімає на гору Каспровий Верх десь 7-10 хв повз скелясті стіни гори. Вартує раз прокататися – це цікаво 🙂 Одразу попереджаю, йти пішки буде не так легко і швидко, як ви думаєте. Все ж таки висота 1987 метрів.
Ціна в рік нашого відпочинку була 48 злотих в одну сторону, 63 – в обидві. Актуальні ціни на підйомники в Закопаному на зараз ви можете знайти на сайті pkl.pl

Підйомник на Каспровий Верх

Підйомник на Каспровий Верх

Ми вирішили скористатися підйомником лише вверх. Назад спускалися пішки. Зауважу, що спуск зайняв 4 години і мої колінка мало не відділи Богу душу… 🙂 Незвиклим раджу вниз їхати підйомником.

Вибравшись на Каспровий Верх, оглянули будівлю та околиці і пішли по стежці. Думали, як добратися до озер, проте вони є значно далі, ніж були ми, тому, що вдалося того дня, це сходити на Свініцу 2301м. До озер треба підїхати бусиком з міста, а тоді там ще 2-3 години пішки.

Людей в горах дуже багато. Вікова категорія широка: і діти, і люди похилого віку. Причому 99% відпочиваючих одягнуті в одяг провідних туристичних фірм (Mammut, Saleva, TheNorthFace, Teva, WolfSkin тощо).

Стежки вимощені камінням – по суті одна з причин, чому в дощ краще в гори не йти – по них мокрих нереально спускатись.
Обійшли траверсом першу вершину Свініци і подерлися на другу, вищу. Дорога скеляста під нахил в 45 градусів, чим вище, тим більше ланцюгів. Місцями приходилось “сідати на шпагат” :))) місцями страшнувато, тим не менше, народ весь туди лізе без спорядження, навіть без рукавиць.

Каспровий Верх

Каспровий Верх, куди витягує підйомник

Татранські стежки

Татранські стежки викладені камінням

Мальовничі Татри

Внизу долина Hala Gasienicowa

Дорогою на Świnica

Дорогою на Świnica

Підйом на Свініцу

Підйом на Свініцу

Підйом на Свиницю

Підйом на Свиницю

Via ferrata на Свиницю

Via ferrata на Свиницю. Обрив у тумані

На вершині скелі ми просиділи у хмарах з 20 хвилин і потусили вниз. Спуск до готелю обрали довший і потратили на нього годин 4 напевно. На половині дороги і відчувала вже неабияку втому у правому коліні, в наслідок чого було вирішено в перспективі купити мені трекінгові палки.

Пік Свиниці, 2301м

Пік Свиниці, 2301м

Вигляд з вершини Свиниці на 5 Ставів Польських

Вигляд з вершини Свиниці на 5 Ставів Польських

Наш спуск зі Свиниці до Długi Staw

Наш спуск зі Свиниці до Długi Staw

Зелений став у долині

Нууу дууууже Зелений став у долині Hala Gasienicowa

Карта нашого пішого маршруту і перепад висот

“Паперові” карти можна знайти у розділі сайту Карти.

Total distance: 11674 m
Max elevation: 2225 m
Min elevation: 1014 m
Total climbing: 569 m
Total descent: -1512 m
Download

 

Також наступного дня ми обрали відпочинок на оглядовій горі Gubałówka над Закопаним, куди вивозить фунікулер. Там ще є крісельний підйомник, він дешевший. Актуальні ціни на підйомники в Закопаному шукаємо на сайті pkl.pl

Автобуси Краків-Закопане і навпаки їздять кожні 15-20 хвилин. Є сенс їх купувати через інтернет заздалегідь лише з точки зору економії, коли є дешевші квитки. Але коли не відомо, коли саме повертатимешся додому, тоді не знаю, чи є сенс.
Ми приїхали на автовокзал, купили два квитки по 15 злотих, сіли і вирушили в Краків. В автобусах є кондюх і WIFI

А далі з Кракова у Львів попуткою. Автобус там є, але ціна його 480 грн. Причому дорога Краків – Львів є дорожча через те, що бензин у Польщі є дещо дорожчий.

Підписуйтеся на нашу сторінку у facebook, щоб бути в курсі нових цікавих статей про відпочинок в горах і на морі.

You may also like...